Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trabzonda ilk Topraksız Tarım serası
18-06-2014, Saat: 02:10 AM,
RE: Trabzonda ilk Topraksız Tarım serası
Selamlar,
Anadolu ajansından geldiler ve yaklaşık 2-2,5 saatlik bir roportaj (sohbet) sonucunda aşağıdaki linkte olan haberi yazdılar. Hernekadar söylediklerim tam aktarılmasa da("Finlandiya da topraksız tarım yapılıyor da burada niye olmasın dedim", onlar Finlandiyada gördüğü topraksız tarım .....diye yazmışlar) topraksiz tarımın yaygınlaşması adına iyi bir şey.

http://www.haber61.net/trabzonda-evin-catisinda-2-ton-cilek-4349g.htm?interstitial=true
19-10-2014, Saat: 05:29 PM, (Son Düzenleme: 19-10-2014, Saat: 05:34 PM, Düzenleyen: aobaki.)
Arkadaşlar selamlar,
İşlerim için İstanbul'a gitmiştim 2 haftalığına. Gitmeden önce bu sitede olan servet hocanın ve kudret hocanın besin eriyiği formülünü kullanarak 50 şer litrelik A ve B eriyiklerini hazırlamıştım ve çileklere vermeye başlamıştım sera bekcisinin 10 lt lik depolarına koyarak ve günde 3 defa 5 er dakika su veriliyordu.(mayıs-ağustos sonuna kadar da aynı formülü kullanmıştım).
Dün gece gelip seraya girince şok oldum (ısı dün gece 13 derece idi ve herkes çok soğuk oldu kar yağacak diyordu fakat daha önce 18-20 arası imiş), fotograflar aşağıdadır nedir bu ?...hastalık mı,  fazla sulama mı, PH mı, nedir bir bilen arkadaş varmı ?...HEEEEELLLLLLLLLPPPPPPPPPPP...

Fotograflara devam,

Aşağıdaki fotolar da birşeylerin hiçte normal gitmediğinin göstergesi....nerede o lahana yaprağı gibi çilek yaprakları...;

19-10-2014, Saat: 07:31 PM, (Son Düzenleme: 19-10-2014, Saat: 07:47 PM, Düzenleyen: ciileks.)
Ali Osman Bey ; Merhaba

Çilekleriniz yüksek tuzluluğa maruz kalmış durumdalar. Drenajdan gelen besinli suyun EC sini ivedilikle ölçün . Çok yüksek olduğunu göreceksiniz. Çilek fidelerinizin göbek yapraklarında yanıklıklar başlamış. Hemen besinsiz su ile kök yıkaması yaparak durumu kurtarmaya çalışın . Gübre programınızda kalsiyum , bor , çinko , mangan ... gözden geçirin. Aksi taktirde çileklerinizin durumu içler acısı...

Kolay gelsin.

http://www.topraksizcilek.com
Ara
20-10-2014, Saat: 03:00 AM,
Teşekkürler sayın ciileks,
Durumdan ençok etkilenen Albion çilekler olmuş. Sweet-Charly de bir şey yok fakat çiçek te yok. Yarın sabah ilk işim kökleri taze su ile yıkamak. İnşallah dediğiniz gibi kökleri yıkamakla kurtarırız. Eğer gübre programından kaynaklanıyorsa ozaman yandım işte, yeni hazırladığım 50 lt A+B gübresini dökeceğim bu durumda.
16-06-2016, Saat: 03:57 PM, (Son Düzenleme: 21-07-2016, Saat: 04:35 PM, Düzenleyen: serahayattır.)
Cvp: Trabzonda ilk Topraksız Tarım serası
Seranızda kullandığınız polikarbon fiyatları ne kadar acaba m2 başına ? Toptan fiyatı olursa daha iyi olur
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi